Suplementy i sprzęt

Czy kobiety mogą brać kreatynę?

Aktywne fizycznie kobiety powinny trzymać zdrową zbilansowaną dietę. Ponadto, mogą wspomóc się trochę suplementami. Jednym z nich jest kreatyna. Co to takiego i jak działa?

Czym jest kreatyna?

Kreatyna to związek, który wpisuje się w grupę aminokwasów. Jej głównym zadaniem jest magazynowanie energii. Co to oznacza? Podczas treningu siłowego mięsień regeneruje się znacznie szybciej, robi się silniejszy i gotowy na większe obciążenia. Ponadto, kreatyna stymuluje wzrost masy mięśniowej, ale spokojnie. Proces jest ten zwykle bardzo subtelny i polega głównie na magazynowaniu wody w mięśniach, co w rezultacie powoduje wzmocnienie ich włókien.

Pozostałe korzyści

Oprócz poprawy kondycji fizycznej kreatyna ma jeszcze kilka innych pozytywów. Kobiety polecają ją, ponieważ poprawia ich samopoczucie i spowalnia proces starzenia. Dokładniej mówiąc, skóra podczas cyklu kreatyną staje się bardziej jędrna i sprężysta, dzięki czemu panie wyglądają bardziej promiennie i młodo. Ponadto, substancja ta wykazuje pozytywny wpływ na układ nerwowy. Mówi się, że wspomaga koncentrację i pamięć, a nawet niweluje następstwa z powodu niewyspania.

Jak stosować kreatynę?

Wszystko zależy od tego, czy chcemy się suplementować cyklicznie, czy długoterminowo. Jeśli, dopiero zaczynamy swoją przygodę z kreatyną, zaleca się dawkę od 3 do 5 gramów na dobę bezpośrednio po treningu.