Sport dla każdego

Jak pozbyć się „brzuszka”?

Odwieczny wróg wielu kobiet – tłuszczyk na brzuchu. Ten wstydliwy problem dotyka nie tylko kobiet otyłych czy tych, które niedawno urodziły dziecko. Brak aktywności fizycznej, niezdrowa dieta czy stres w dużym stopniu przyczyniają się do powstawania niechcianych fałdek w okolicach brzucha. Wykonując poniższe ćwiczenia 5 razy w tygodniu zrobisz pierwszy krok do „sześciopaku”.

  • Odwrócone brzuszki – połóż się na plecach i ugnij nogi w kolanach. Stopy oprzyj na podłożu, a ręce połóż wzdłuż tułowia. Oderwij biodra od maty, skupiając się na tym, aby to mięśnie brzucha wykonywały ten ruch. Powtórz 30 razy.
  • Deska – połóż się na brzuchu i oderwij ciało od podłoża, opierając się na łokciach i stopach. Tułów powinien być ustawiony równolegle do ziemi. Wytrzymaj w tej pozycji przez 30 sekund.
  • Odrywanie nóg od podłoża – połóż się na plecach, nogi wyprostowane, ręce wzdłuż tułowia lub pod pośladkami). Podnieś jedną nogę od podłoża i powoli opuść, kontrolując pracę mięśni brzucha. Noga powinna być wyprostowana podczas całego ruchu. Następnie zmień nogę. Powtórz 15 razy na stronę.

Należy jednak pamiętać, że same ćwiczenia na brzuch nie wystarczą. Aby pozbyć się uporczywego tłuszczyku, trzeba pamiętać o zbilansowanej diecie, najlepiej lekkostrawnej, a także wprowadzić treningi cardio, które poprawią kondycję i znacznie przyspieszą metabolizm.