Suplementy i sprzęt

Domowa siłownia

Wiele osób marzy o pięknej i zgrabnej sylwetce, ale nie ma czasu na siłownię. Dzisiejszy tryb życia znacznie ogranicza nasz wolny czas, ale są też takie osoby, które po prostu wstydzą się ćwiczyć w obecności innych osób. A może by tak stworzyć namiastkę siłowni w domu?

Sprzęt

W domowej siłowni wcale nie chodzi o kupno drogiego sprzętu, w który wyposażone są profesjonalne centra sportu. Wiele osób zaczyna od zwykłych ciężarków i w miarę postępu aktywności fizycznej decyduje się na uzupełnianie siłownianego asortymentu. Na początek wystarczy nawet sama mata do ćwiczeń. W zależności od naszego planu treningowego będziemy dokupywać kolejne sportowe gadżety, tj. hantelki, skakankę, obciążenia na kostki, kettlebelle, a jak już to nam nie wystarczy, zaopatrzymy się w różnego rodzaju sztangi, drążek i ławeczkę.

Strój

Równie ważny jest strój do ćwiczeń. Nie ważne czy trenujemy w domu, czy na siłowni, odpowiedni ubiór to podstawa. Chodzi tu przede wszystkim o sportowe buty, których podeszwa różni się od tych, w których chodzimy na co dzień. Jest ona zwykle bardziej elastyczna, co umożliwia zgięcie stopy tak, jakbyśmy byli na boso. Podeszwa również świetnie amortyzuje, dzięki czemu nasze stawy są mniej narażone na kontuzje.

Do sportowych butów warto dobrać również odpowiedni strój. Wiele osób deklaruje, że jest to dla nich swego rodzaju motywacja, ale nie to jest jego główną rolą. Koszulki, szorty, bluzy czy legginsy wykonane są z bardzo wysokiej jakości materiałów, które mają na celu zapewnić dobrą wentylację. Dzięki temu nasze ciało odczuwa mniejszy dyskomfort związany z wydzielaniem potu, a organizm jest dodatkowo chłodzony. Ponadto, odzież sportowa jest wygodna i nie ogranicza ruchów podczas wysiłku fizycznego. Nie wyobrażamy sobie na przykład robić szpagat w spodniach jeansowych. W zimie natomiast świetnie sprawdzi się odzież termoaktywna.